Udeleženke mini programa so v anketi v večini opisale svoj menstrualen cikel kot: redne menstruacije, boleče, močne krvavitve, močan PMS in dolgi cikel.
Nekatere pa so opisale svoj cikel kot kratek, šibke krvavitve, močni lušti, neredne menstruacije, endometrioza, PCOS, vmesne krvavitve in prisotni glavoboli.
Ne glede na vse, ti bo znanje, kako jesti glede na menstrualni cikel, v veliko pomoč. Seveda pa si zapomni, da smo si ženske med seboj različne in ni univerzalne formule za menstrualni cikel. Vedno najprej prisluhni svojemu telesu, šele na to komer koli drugemu!
V spodnjem videu lahko prisluhneš, katera živila se priporočajo zavestno dodajati v folikularni fazi menstrualnega cikla, da boš telo pripravila na lutealno fazo še preden ti bo ta povzročila težave.
Pri urejanju menstrualnega cikla ti naj bosta na prvem mestu spanec in prehrana.
Sem velika zagovornica, da se s prehrano da zagotoviti vsem potrebam telesa. A včasih kakšnih živil nimamo radi ali pa jih preprosto ne jemo. V takem primeru je dobro nadomeščanje s pomočjo prehranskih dopolnil (klik na slikico te bo preusmeril na izdelek):
OPOMNIK: Nobena sprememba prehrane ne bo takoj pokazala rezultatov. Potrebno je gledati na dolgi rok. Če se boriš z močnimi, bolečimi, kratkimi, dolgimi, šibkimi cikli ali z vmesnimi krvavitvami, se posvetuj s strokovnjakom.